GündemManşet

Önce yedek anahtarı 15 gün sonra otomobili çaldılar

Olay, merkez Sarıçam ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 20 Ekim gece saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Ümit Bursal’ın evinin önünde duran 01 FJA 59 plakalı beyaz otomobili çalındı. Sabah işe gitmek için çıkan Bursal, otomobilini göremeyince durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler çevredeki güvenlik kameralarını mercek altına alıp, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

15 GÜN ÖNCE YEDEK ANAHTAR ÇALINMIŞ

Ümit Bursal’ın 15 gün önce de evine giren hırsızlar tarafından yedek anahtarının çalındığı, polise ihbarda bulunduğu öğrenildi.

“GEREKLİ ARAMALAR YAPILIYOR”

Ümit Bursal, evine giren hırsızların önce yedek anahtarı sonra da otomobillerini çaldığını söyledi. Bursal, “1 haftadır otomobilimizi arıyoruz ama bulamadık. Görüntülerde kimin çaldığı gözükmüyor. Sadece aracın gidişi gözüküyor. Şu anda araç Adana sokaklarında geziyor. Bizim cenazemiz vardı o sırada eve girip yedek anahtarı almışlar. Sonra da gelip otomobilimizi götürmüşler. Polise bildirdik. Gerekli aramalar yapılıyor” dedi.

“ŞÜPHELENDİKLERİMİZ VAR”

Otomobilinin değerinin 900 bin lira olduğunu ve mağdur olduğunu anlatan Bursal, “Her taraf hırsız olmuş. Biz otomobilimizi 2018 yılında sıfır almıştık. Şu anda 900 bin lira değerinde. Şüphelendiklerimiz var ama görüntülerde tam gözükmediği için bir şey diyemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler